3 sierpień 2018 (Piątek) godz. 20:15

 

Wystąpi:

Suzanne Ozorak (Kanada) - organy

 

Repertuar:

 

Dieterich Buxtehude (1637-1707)

Praeludium in gmoll BuxWV149

 

Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621)

Variationen: Est-Ce Mars

 

Johannes Pachelbel (1653-1706)

Variationen uber dem Choral Was Gott tut das ist Wohlgetan

 

C.P.E. BACH (1714-1788)

Variationen La Foglia Di Spagna

 

WILLIAM BYRD (1539-1623)

 Drei Stucke Von Fitzwilliam Alman, Wolsey's Wilde, la Volta

 

Denis Bédard (1950- )

Variationen Uber Christus Vincit

 

J.S. Bach (1685-1750)

SINFONIA TO CANTATA NO. 29 * Wir danken dir, Gott, wir danken dir

 

SUZANNE OZORAK urodziła się w Ottawie, w Kanadzie, z ojca Słowaka i matki francuskiej Kanadyjki. Suzanne Ozorak studiowała organy i pedagogikę muzyczną na Uniwersytecie w Ottawie, następnie kontynuowała naukę pod kierunkiem Raymonda Daveluy w konserwatorium Conservatoire de Musique de Montréal, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w grze na organach. Następnie studiowała u Bernarda Lagacé na Uniwersytecie Concordia, uzyskując Diplôme Supérieur w grze na organach.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w Romainmôtier (Szwajcaria), Pistoia (Włochy), Salamance, St-Jacques de Compostele (Hiszpania), Meaux and St-Bertrand-des-Comminges (Francja), a także w Haarlemie (Holandia) prowadzonych przez André Isoira, Daniela Rotha, Marie-Claire Alain, Micheal Chapuis, Ferdinando Tagliaviniego, Guya Boveta, Lionela Rogga i Montserrat Torrent. Studiowała także improwizację por kierunkiem Tobiasa Williego i Emmanuela LeDivelleca w Szwajcarii.

Suzanne Ozorak ma w swym dorobku kilka płyt CD, z których ostatnia została nagrana w Luksemburgu, w Dudelange, na organach Stahlhutha, zrekonstruowanych przez budowniczego organów Janna.

Od 2012r. Suzanne Ozorak jest organistką w katedrze w Longueuil, a w ubiegłym roku została również drugą organistką w Bazylice Notre-Dame w Ottawie.

Zakochana w muzyce kanadyjskich kompozytorów, w 2014r. w Bazylice Notre-Dame w Montrealu dała prawykonanie bardzo ważnej kompozycji, INTRODUCTION AND ALLEGRO, kanadyjskiego kompozytora Gillesa Leclerca. W 2016r., wraz ze swą córką Angelicą Tombs, występowała w Niemczech i Szwajcarii, grając sonatę na róg i organy Rachel Laurin. Suzanne Ozorak jest nauczycielem klasy fortepianu na Akademii Ste-Anne w Dorval, będąc jednocześnie niezależną organistką i występując na koncertach. Daje również recitale dla agencji podróży (Voyages Gendron) prowadzonej przez Paula Racine’a, słynnego eksperta w dziedzinie architektury i historii kościelnej. Razem goszczą w różnych kościołach prowincji Quebec i Ontario, gdzie Suzanne Ozorak daje prezentacje organowe.