Dowiedz się więcej o Festiwalu Organowym w Bazylice Mariackiej

Tego lata odbędzie się 45. edycja festiwalu, który od wielu lat wpisany jest na mapę kulturalną Gdańska. Festiwal rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 1 lipca i trwać będzie do 26 sierpnia 2021.

Tradycyjnie koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek o 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Podczas festiwalu melomani będą mogli usłyszeć przede wszystkim zabytkowe organy, ale nie zabraknie również brzmienia trąbek naturalnych czy też nastrojowych dźwięków saksofonu. Oprócz szerokiego grona instrumentalistów w programie festiwalu znajdą się dwa znakomite zespoły wokalne: Chór 441 Hz oraz Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej jak co roku będzie miał wspaniałą oprawę akustyczną. Wyjątkowe wnętrze Bazyliki Mariackiej zwanej „Koroną Gdańska” sprawi, że każdy koncert odbywający się w jej wnętrzu zaprezentuje pełne spektrum walorów estetycznych, pozwalając słuchaczom na głębokie przeżywanie muzyki.

Koncert wieńczący 45. edycję MFMOCHiK odbędzie się 26 sierpnia, natomiast 15 sierpnia o godzinie 20:30 zapraszamy na koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej: www.festiwalorganowy.pl
oraz na oficjalnym fanpage’u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka.

Bilety w cenie: 20/30 PLN do nabycia online https://festiwalorganowy.interticket.pl

oraz w Bazylice na godzinę przed koncertem.

Organizatorzy: Gdańskie Centrum Organowe, Fundacja NOVA ARTE, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Patroni honorowi: Abp Tadeusz Wojda Metropolita Gdański, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

Patroni medialni: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Gość Niedzielny, trojmiasto.pl

Organizatorzy