Dowiedz się więcej o Festiwalu Organowym w Bazylice Mariackiej

Tego lata odbędzie się 43. edycja festiwalu, który od wielu lat wpisany jest na mapę kulturalną Gdańska. Festiwal rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 3 lipca i trwać będzie do 28 sierpnia 2020.

Tradycyjnie koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek o 20.15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Podczas festiwalu melomani będą mogli usłyszeć przede wszystkim zabytkowe organy, ale nie zabraknie również brzmienia innych instrumentów. Oprócz szerokiego grona instrumentalistów w programie festiwalu znajdą się dwa znakomite zespoły: oktet wokalny Art'n'Voices oraz Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej jak co roku będzie miał wspaniałą oprawę akustyczną. Wyjątkowe wnętrze Bazyliki Mariackiej zwanej „Koroną Gdańska” sprawi, że każdy koncert odbywający się w jej wnętrzu zaprezentuje pełne spektrum walorów estetycznych pozwalając słuchaczom na głębokie przeżywanie muzyki. Ostatni koncert wieńczący 43. edycję MFMOCHiK odbędzie się 28 sierpnia, natomiast 15 sierpnia o godzinie 20:30 (sobota) zapraszamy na koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej: www.festiwalorganowy.pl oraz na oficjalnym fanpage’u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka

Organizatorzy: Gdańskie Centrum Organowe, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.