2 sierpnia 2024 (piątek), godz. 20:15

Wystąpi:

Marta Misztal Bloch (Hiszpania) – organy

MARTA MISZTAL BLOCH urodziła się w Zakopanem, gdzie rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza (prof. Lidia Długołęcka, fortepian). Od 1995 r. mieszka w Madrycie. W stolicy Hiszpanii studiowała grę na organach pod kierunkiem prof. Anselma Serny Bustamantego w Conservatorio Profesional de Música Arturo Soria i prof. Miguela del Barco w Real Conservatorio Superior de Música de Madrid (Królewskim Wyższym Konserwatorium Muzycznym), uzyskując dyplom z wyróżnieniem.
W Hiszpanii uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich poświęconych dawnej muzyce organowej (profesorowie: Montserrat Torrent, Luigi Ferdinando Tagliavini, Jean-Claude Zehnder, Andrés Cea Galán, Paolo Crivellaro, Antonio Duarte, Jan Willem Jansen, Michel Bouvard i inni). Brała również udział w kursach mistrzowskich w innych krajach pod kierunkiem prof. Lorenza Ghielmiego (Arona, Włochy), prof. Jeana-Claude’a Zehndera (Naumburg, Lipsk i Norden w Niemczech orazs Arlesheim w Szwajcarii) i prof. Luigiego Ferdinanda Tagliaviniego, jednego z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie dawnej muzyki włoskiej (m.in. w Bolonii, Piacenzy, Rzymie). Była stypendystką Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy” (Lipsk) i The Juilliard School (Nowy Jork).
Marta Misztal Bloch koncertuje w Europie (m.in. Andora, Francja, Hiszpania, Polska, Ukraina, Włochy). Brała udział w festiwalach organowych w Hiszpanii (m.in. Semana Internacional de Órgano w Madrycie, La música en el Camino w Santiago, Música para Órgano w Nawarze) i innych krajach europejskich, m.in. w Polsce (Międzynarodowy Festiwal Organowy „Johann Sebastian Bach” w Warszawie/Łowiczu, Kazimierski Festiwal Organowy w Kazimierzu Dolnym), Francji czy we Włoszech (Organi storici w Cadore, Vespri d’Organo a San Martino w Bolonii, Festival Internazionale „ImagoMagi” w Brugherio).
Jest organistką tytularną w madryckim kościele San Antonio de los Alemanes należącym do Bractwa Santa, Pontificia y Real Hermandad del Refugio y Piedad de Madrid.

Organizatorzy

Dofinansowano ze środków miasta gdańska

art4you